Kuidas saata meile tõlke päringut? 15. jaanuar 2018

Päringu saatmine meile on üks olulisemaid samme kogu protsessis. Päringu kaudu on võimalik edastada infot, mis võib teha kogu koostöö palju kiiremaks ning meeldivamaks. Anname mõningad näpunäited, kuidas edukalt saata meile päringut.
 
 
1. Lisage kindlasti enda kontaktandmed. Telefoni number on abiks kui tegemist on keerulisema projektiga, mis vajab sisukamat arutelu
2. Mis keelde on antud tektsi vaja tõlkida?
3. Kas on ka olemas kindel tähtaeg? Sellest sõltub, milliseid tõlkijaid saame teie töö jaoks rakendada ning kui kiiresti või rahulikult saavad nad antud projektiga tegeleda
4. Kas on olemas kindel eelarve? Näiteks kui on suurem tekst vaja tõlkida ning tähtaeg ei ole kivisse raiutud on võimalik kindlasti leida sobiv kokkulepe. Pikema teksti puhul on võimalik tõlgil süveneda teemasse ning mingist mahust alates muutub tõlkimine ka natukene kiiremaks lühendades kogu projekti aja kulu.
5. Soovitavalt pange kohe alguses kaasa tekst, mis vajab tõlkimist või siis näidis. Sel juhul saame juba hinnata kiiremini teksti keerukust ning võimalike tõlkide olemasolu.
6. Andke meile teada, mis on tõlke kasutamise eesmärk. See on oluline info tõlgi jaoks, sest ta teab sel juhul paremini kasutada tekstis erinevaid väljendeid ning tooni.
 
 
Parimate tõlgete tegemine on meie kirg ja loodame, et saate ka omalt poolt meid sellel teekonnal aidata.